KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 11244401
nr 1124 4401
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Blandteknik, Lars Norrman (1915-1979), Hong Kong, 45x30
Kondition: Löst blad slitage, skador
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 21 augusti 2017
kl 19:37:12
17/8 21:52:53
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman